ورود با اکانت
یا
نام کاربری (ایمیل)
کلمه عبور

کمیسیون معرفی سرمایه گذار

هشدار درباره عدم اطمینان و ریسک در سرمایه گذاری های جسورانه

سرمایه گذاری در ایده ها و تجارت هایی که در هر مرحله ای از کار خود (چرخه زندگی خود) قرار دارند، چه در مراحل اولیه هستند و چه در دوران پس از بلوغ، می تواند بسیار سود ده باشد. اما این سود دهی به همراه خود چالش ها و ریسک هایی را به همراه دارد که باید به آنها توجه نماییم. اگر شما تصمیم به سرمایه گذاری در تجارت هایی که در پلتفرم و وب سایت "شراکت دات نت" ارائه می شوند دارید، باید به چند مورد توجه و موافقت خود را با نتایج احتمالی آنها اعلام نمایید:

احتمال از دست دادن سرمایه

بسیار از تجارت هایی که در مراحل اولیه چرخه زندگی خود هستند و حتی تعداد قابل توجهی از تجارت های در حال رونق، امکان شکست را به همراه دارند. افراد بصورت طبیعی به موارد موفق و نمونه هایی که راه صعود را یافته اند توجه می نمایند و از این موضوع که به ازای نمونه های موفق تعداد زیادی از موارد شکست  نیز قابل شمارش هستند، توجه نمی نمایند. این امر طبیعی نباید باعث نگرانی سرمایه گذاران شود اما باید همواره مورد توجه آنها قرار گیرد. بنابراین با توجه به این موضوع که سرمایه گذاری در هر کدام از تجارت های معرفی شده در وب سایت، با احتمال عدم موفقیت نیز روبروست، شما باید از این موضوع مطلع باشید و از سرمایه گذاری مبالغی بیشتر از میزانی که در صورت عدم موفقیت و سوخت سرمایه، در روند زندگی روزمره شما به هر نحوی تاثیر می گذارد، بپرهیزید.

احتمال عدم نقد پذیری

تقریبا بیشتر سرمایه گذاری که شما در تجارت های این پلتفرم می نمایید، بصورت نقد و با قابلیت تبدیل به نقدینگی نیستند. بسیار به ندرت اتفاق می افتد که بازار ثانیویه ی فروش سهام این تجارت ها در زمان کوتاه ایجاد گردد. پس بنابراین در نظر داشته باشید که برای نقد کردن سرمایه گذاری که توسط شما انجام گشته یا فروش سهم پس از افزایش ارزش آن و سودزایی نقدی، باید شرایطی مانند انتقال سهام و ورود مجموعه به فرابورس، خرید توسط شرکت های دیگر، بازارهای ثانویه سرمایه گذاری جمعی و شرایطی از این قبیل ایجاد گردد. زمان محتمل این شرایط حتی در حالتی که تجارت موفق باشد، حداقل بالاتر از 2 سال خواهد بود و در مواردی مانند انتقال مالکیت به شرکت های دیگر نیز می تواند در پروسه شناور بودن نقدینگی سهام قرارگیرد.

نادر بودن پرداخت سود سهام

تجارت هایی از این قبیل، به ندرت سود سالیانه سهام ارائه می دهند و سوددهی در این تجارت ها بصورت افزایش چشم گیر ارزش هر سهم در زمان در صورت موفقیت تجارت خواهد بود. در بیشتر موارد حتی در صورت موفقیت تجارت و ایده، شما نمی توانید به سودی به صورت نقدی تا زمانی که امکان فروش سهام برای شما میسر گردد برسید. در بیشتر تجارت های موفق فاصله میان سرمایه گذاری تا زمانی که سهام مراکز قابل فروش باشند و یا سود مرتبط با آنها بین سهامداران تقسیم گردد، حداقل بالاتر از 1 سال خواهد بود.

پدیده رقیق شدن سهام

هر سرمایه گذاری که توسط شما در تجارت های معرفی شده در این پلتفرم انجام گیرد، ممکن است شامل پدیده رقیق شدن سهام گردد. این پدیده زمانی رخ می دهد که تجارت ها در مراحل بالاتر در پس موفقیت نیاز به افزایش سرمایه خواهند داشت و این امر باعث فروش میزان بیشتری از سهام و کاهش درصدی سهم شما از کل تجارت می گردد. در کنار این مورد فروش میزان بیشتری از سهام در زمان افزایش سرمایه ممکن است با ارائه حق های مکملی به سهامداران جدید همراه باشد که به طور کلی با منافع مورد نظر شما در تضاد قرار گیرد. دلایل دیگر نیز باعث رقیق شدن سهم می گردد که می توان به اعطای امتیازات حقوقی به ارائه دهندگان سرویس، کارمندان و غیره مرتبط گردد.

اصل تنوع

اگر شما تصمیم به سرمایه گذاری در تجارت هایی که در این پلتفرم ارائه گشته است دارید، باید در نظر داشته باشید که سبد سرمایه گذاری متنوعی را در برنامه ریزی خود در نظر بگیرید. این بدان معنیست که شما بهتر میزان معقولی (در بیشتر موارد کوچک) از دارایی های قابل سرمایه گذاری خود را در این تجارت ها سرمایه گذاری کنید و میزان بیشتر دارایی های هود را در سرمایه گذاری های کم ریسک و قابل تبدیل تری به نقدیگی ارائه دهید. در ضمن پدیده تنوع به این موضوع نیز اشاره دارد که بهتر است شما سرمایه مورد نظر خود را در چند تجارت سرمایه گذاری کنید بجای اینکه مبلغ قابل توجهی را در اختیار یک تجارت قرار دهید. 

.

در ازای معرفی هر سرمایه گذار و پس از اولین سرمایه گذاری او بر روی یکی از استارتاپ های موفق ، 50 در صدر از کمیسیون شراکت.نت، به معرف تعلق خواهد گرفت. به مدت دو سال، در تمامی سرمایه گذاری های وی این مدل ادامه خواهد داشت.

.

در کسب های بلند پروازانه سرمایه گذاری کنید!

به دنیایی از فرصت های سرمایه گذاری دسترسی پیدا کرده و در موفقیت آنها شریک گردید.
چگونه سرمایه گذاری کنم؟ شروع به سرمایه گذاری کنید

هوشمندانه برای کسب خود سرمایه جذب کنید!

با تعامل با جامعه مشتریان و سرمایه گذاران، براحتی برای استارت آپ خود تامین مالی نمایید.
چگونه جذب سرمایه انجام دهم؟ شروع به جذب سرمایه کنید