ورود با اکانت
یا
نام کاربری (ایمیل)
کلمه عبور

دسته بندی ها

ویدئوی یک کمپین می تواند یکی از جذاب ترین بخش های آن برای بازدیدکنندگان و سرمایه گذاران بالقوه باشد. این ویدئو باید شامل نمایش محصول یا سرویس شما، تا ابعاد مختلف بازار هدف، تیم، دستاوردهای فعلی و مزیت رقابتی شما با روایتی جذاب و محتصر باشد. در این مقاله به مواردی که لازم است برای تهیه یک ویدئو مناسب برای کمپین خود در نظر بگیرید، اشاره خواهد شد.
نویسنده : | تاریخ ارسال : 1396/04/27

ویدئوی یک کمپین می‌تواند تفاوت بین موفقیت یا عدم موفقیت جذب سرمایه مورد نیاز را رقم بزند. این یک فرصت عالی جهت تبدیل بازدیدکنندگان به سرمایه‌گذاران و قرار دادن سرمایه‌گذاران پشت ایده شماست. اغلب اولین چیزی که سرمایه‌گذارها در صفحه کمپین شما می‌بینند ویدئوی کمپین شماست. بنابراین ضروری است ویدیو شما شامل موارد ضروری به روایتی جذاب باشد تا سرمایه‌گذار را جذب کند و اولین تأثیر را برای جذب او به سرمایه‌گذاری بگذارد. این فرصتی است تا مسیر موفقیت خود را به تصویر بکشید و دستاوردهای خود را نمایش بگذارید. بر روی نقاط منحصربه‌فرد ایده خود تمرکز کنید و در مورد بازار هدف و تیم خود توضیح دهید. لازم نیست تمامی جزییات کسب‌وکار خود را به نمایش بگذارید اما باید مروری از ابعاد مختلف آن و نقاط کلیدی و منحصربه‌فرد آن داشته باشید. سعی کنید موارد زیر را در ویدئو کمپین خود پوشش دهید:

دموی محصول: با یک زمان‌بندی مناسب تیزری هدفمند و نمایشی سریع از محصول خود داشته باشید. به‌طور مشخص می‌تواند در ده ثانیه آن را نمایش دهید. در ده ثانیه بعدی آن را شرح دهید و در ده ثانیه پایانی مشخصات و ویژگی‌ها آن را بیان کنید.

چرا: در این قسمت داستان خود و تیمتان را شرح دهید. این‌که چه مشکلی وجود دارد و چرا این محصول شما مفید خواهد بود و قرار است به چه نیازی پاسخ دهد.

چگونه: در این قسمت در مورد عملکرد محصول یا سرویس خود توضیح دهید. این‌که چگونه کار می‌کند و چگونه مشکلی را برطرف می‌نماید. سعی کنید توصیفاتی مناسب استفاده کنید و واکنش‌های مشتریان را به تصویر درآورید.

چه چیزی: در این قسمت بخش مهمی از جزییات و ابعاد کسب‌وکارتان را شرح دهید. به ‌اندازه بازار، رقابت، روش‌های رشد و مقیاس‌پذیری، موفقیت‌ها و دستاوردهای خود تا کنون، تیم منسجم، نقاط برجسته و منحصربه‌فرد و مسیر رشد کسب‌وکار خود را شرح دهید.

پایان: با جمله‌ای اثرگذار که خلاصه‌ای از ایده شما، آینده کسب‌وکارتان و پیشنهاد شما به سرمایه‌گذاران است ویدئوی خود را به پایان برسانید.

همچنین هنگامی‌که به ویدئوی کمپین خود می‌اندیشید موارد زیر را در نظر داشته باشید: • اگر می‌خواهید سرمایه مورد نیاز ایده خود را از طریق سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding) به دست آورید، از سرمایه‌گذاری بر روی تهیه مدیای باکیفیت برای معرفی مناسب ایده خود استقبال کنید. لازم است با توجه به بودجه‌ای که دارید ویدئویی مناسب از استارتاپ خود تهیه کنید تا توجهات را به ایده خود جذب کنید. • برای حفظ توجه سرمایه‌گذارها، ویدئوی شما باید جذاب، سرگرم‌کننده و آموزنده باشد. خلاق باشید، بیش از اندازه تمرین نکنید و سعی راحت باشید.